Materiały budowlane

Dachówki

Wykonanie nowego dachu lub rekonstrukcja starego to zwykle kosztowna inwestycja. Żeby taka inwestycja była opłacalna i długoterminowa, warto starannie wybierać.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze pokrycia dachu?
Wytrzymałość, oszczędność, funkcjonalność

Przy wyborze nowego dachu z pewnością będą wymagać Państwo jego najwyższej trwałości. Dachówki ceramiczne, które mamy w ofercie posiadają bezkonkurencyjną wytrzymałość 100 lat. 

Dach powinien być również funkcjonalny. Dachówki i akcesoria ceramiczne również oferują nadstandardową funkcjonalność. Stosowane przez nas system izolacji cieplnej, odpowiedni dla niskoenergetycznych i pasywnych domów. Przy pomocy folii z wbudowanymi taśmami uszczelniającymi można zapobiec przepuszczaniu energii cieplnej. Idealnie gładka powierzchnia płytek naszych z kolei pozwala na szybkie usuwanie wody i zanieczyszczeń.

W naszej ofercie posiadamy dachówki tylko najlepszych firm:

Blachy na dach

Blachodachówka jest eleganckim i trwałym pokryciem dachowym nadającym się na wszystkie rodzaje dachów stromych. Łącząc w sobie tradycję z nowoczesną technologią znajduje zastosowanie przy budowie domów jedno - oraz wielorodzinnych, budynków gospodarczych, obiektów sakralnych oraz przy renowacji starych dachów.

Blachodachówka profilowana jest z blachy dwustronnie ocynkowanej i powlekanej kilkoma warstwami lakieru, co gwarantuje jej długowieczność. Jest jednym z najlżejszych materiałów dekarskich, co jest jej ogromnym plusem, ponieważ nie wymaga zastosowania ciężkiej konstrukcji więźby. Waga materiałów ma istotne znaczenie w przypadku renowacji starych dachów, gdyż przy wymianie na lekkie blachodachówki więźba nie wymaga wzmacniania. Jeden metr kwadratowy pokryć blaszanych waży około 4,7 kg, co oznacza, że jest blisko 10-krotnie lżejsza od tradycyjnych dachówek ceramicznych. (dla przykładu waga: płyt włóknocementowych wynosi 20 kg/1m2, pokryć ceramicznych 50 kg/1m2, a dachówki karpiówki może dojść nawet do 70 kg/1m2). Szeroka gama kolorów i możliwość dopasowania blachodachówki do różnych płaszczyzn pozwala na dostosowanie dachu do elewacji i otoczenia. Dzięki produkowaniu arkuszy na konkretną długość odpady ograniczone są do minimum.

Okna

INNOWACYJNE OKNA PIONOWE - Wielkogabarytowe drzwi i okna to nowy trend w budownictwie, zmieniający postrzeganie przestrzeni mieszkalnych. Wielkie przeszklenia – w pełni użytkowe, łatwo otwierane, bezpieczne i estetycznie wykonane – pozwolą wydobyć więcej z jakości i komfortu życia na co dzień.


KOMFORT - Precyzyjne mechanizmy pozwalają przesuwać wielkogabarytowe skrzydła z niespotykaną dotąd lekkością – granica między wnętrzem, a otoczeniem się zaciera, a przemieszczanie się między nimi jest wyjątkowo bezpieczne.


BEZPIECZEŃSTWO - Dzięki najnowocześniejszemu systemowi okuć, które posiadają właściwości antywłamaniowe w klasie RC2, proponujemy drzwi z podwyższoną odporność na włamanie i zapewniają to, co w twoim domu najważniejsze – poczucie spokoju i bezpieczeństwa.


Thermano izolacje

DACHY SKOŚNE - Poznaj nowoczesną termoizolację przeznaczoną do izolacji dachów skośnych nowych i modernizowanych o dowolnym pokryciu. Płyty Thermano idealnie nadają się do systemu izolacji nakrokwiowej, eliminującej problem występowania mostków termicznych.


DACHY PŁASKIE - Sprawdź jak efektywnie wykorzystać termoizolację Thermano do izolacji dachów płaskich nowych i modernizowanych, na różnych podłożach.

ŚCIANY TRÓJWARSTWOWE - Dowiedz się o nowoczesnym systemie termoizolacji Thermano do izolacji ścian warstwowych w budynkach nowych i modernizowanych.


POSADZKI Thermano idealnie nadaje się jako warstwa termoizolacyjna dla posadzek nieogrzewanych i ogrzewanych, balkonów, tarasów, a także w najbardziej wymagających konstrukcjach tarasów nad ogrzewanymi pomieszczeniami.